Вітаю постійних та нових читачів блогу. Надіюсь, що розміщені тут матеріали будуть для Вас цікавими і корисними!

Колегам

Сделано на Padlet

Відпускні переваги вчителів

Попереду літо, а це означає, що й час відпусток не за горами. Кажуть, аби добре відпочити влітку, слід усе починати ретельно планувати ще взимку або ще краще восени. Сьогодні, плануючи, який відпочинок вибрати, перш за все починаєш замислюватись над тим, у яку суму він обійдеться

А підрахувавши всі витрати, починаєш знову думати, тільки вже над іншим питанням: «Чи треба взагалі кудись їхати? Можна ж і вдома непогано відпочити»...
Мати відпустку тривалістю як у вчителя, - мрія будь-якого пересічного громадянина нашої країни. 56 законних днів відпочинку! Що може бути краще?! Здається, за цей час можна зробити все або майже все, що не вдалось реалізувати впродовж року, і при цьому не забути як слід відпочити й набратися сил перед новим навчальним роком. Де і як відпочивають українські вчителі? Спробуємо дослідити.
«Малобюджетний» відпочинок, або... Не секрет, що літній відпочинок напряму залежить від фінансових можливостей, а вже потім від способу життя окремої людини. Можно любити їздити на море, у гори, подорожувати різноманітними куточками країни або ж просто спати в палатках посеред нічного неба, але на все це потрібні гроші. Більш ніж скромна зарплата вчителів не завжди дозволяє розгулятись їхнім відпускним фантазіям, вірніше, не дозволяє навіть мріяти про відпочинок у країнах типу Чорногорії, Болгарії, Єгипту й навіть у Криму.
Пригадуєте, героїня фільму «Москва сльозам не вірить» на запитання, чи не була вона раптом у Сочі, відповіла: «Кожна людина хоча б раз у житті відпочиває в Сочі». А чи можуть так само сказати українські вчителі? Мабуть, можуть, але не всі, та й у більшості випадків ключовим словом буде «раз у житті». Гідної зарплати за працю наші педагоги так і не отримують. Обіцяні добавки до зарплат поглинає інфляція, що не дозволяє їм позначитись на життєвому рівні вчителів, а зарплати все ніяк не дотягнуть до європейських. Інакше кажучи, учителі так і залишаються при своїх грошах. А що ж із літнім відпочинком? Провівши прості арифметичні дії, можна легко підрахувати, що в середньому відпускні вчителя з урахуванням виплати одноразової грошової допомоги вчителям перед літньою відпусткою складають близько трьох тисяч гривень, або 600 доларів. І при цьому треба пам'ятати, що цих грошей має вистачити на все літо... Так, на такі гроші не розгуляєшся.
Відпустка по-вчительськи. Одними з головних організаторів літнього відпочинку вчителів завжди були й досі залишаються профспілки. Раніше великою популярністю серед педагогів користувалися санаторії, але, на жаль, сьогодні цей варіант майже пішов у минуле, адже наразі бажаючих отримати путівки до санаторіїв набагато більше, аніж самих путівок. Відправитись на відпочинок кудись на море можуть дозволити собі лише ті, хто має фінансову підтримку в особі чоловіка, дорослих дітей чи батьків.
Утім серйозно витрачатись під час відпустки зовсім не обов'язково. Будь-який відпочинок має бути по кишені. Варто відзначити, що нашим учителям не звикати до традиційного «малобюджетного» відпочинку. Зустрічі з друзями на березі річки, відвідування родичів у інших містах, недалекі поїздки за місто або просто прогулянки на свіжому повітрі - чим не відпочинок?
Безумовно, відпускні переваги вчителів (так само і як їхні можливості) змінюються з роками. Ми спробували визначити найбільш популярні місця відпочинку, де останнім часом найчастіше можна зустріти наших учителів під час літньо-відпускного періоду.
Табори відпочинку. Минулого року популярністю серед великої частини вчителів користувався відпочинок зі школярами в літніх дитячих таборах, розташованих за кордоном. За останні роки туристичні фірми все частіше стали пропонувати співробітництво такого роду вчителям шкіл. Суть такого співробітництва полягає в тому, що педагог набирає групу з 10-15 школярів, куди можуть входити не тільки його учні, а й усі бажаючі діти, головне, щоб вони підходили за віком. Сам учитель як керівник групи їде безкоштовно. Крім того, він має право безкоштовно взяти із собою власну дитину. Так, такий варіант проведення літньої відпустки - непогана можливість «побачити» світ, але чи відпочинок це для вчителя?
Дача, грядки, картопля. На жаль, найпоширенішим місцем, де можна зустріти українського вчителя під час його законної відпустки, була й залишається дача з усіма її грядками та картоплею. Може бути просто дача. Так, це набагато кращий варіант, аніж просидіти всю відпустку в місті. Але чи на такий відпочинок заслуговує вчитель?
Відпочинок «дикуном». За останні роки не втрачає своєї популярністі й відпочинок так званим «дикуном» в іншому місті. Заощадити на комфортабельних умовах проживання (і не тільки) безперечно, краще, аніж витратити всі отримані відпускні за тиждень і у дні відпочинку думати про додатковий підробіток.
Лазурні береги та піщані пляжі. На превеликий жаль, це ті місця, де найрідше можна зустріти українського вчителя. Цей вид відпочинку сьогодні можливий лише за наявності чоловіка/батьків/дорослих дітей зі статком.
Тож і виходить, що грошова сторона питання ще й досі залишається визначальною під час вибору місця проведення відпустки.
Автор: В. Зінченко

Електронні періодичні видання з математики

Періодичні видання (наприклад http://mat.1september.ru/ навчально-методична газета «Математика»), освітні проекти (серед яких учительський фестиваль педагогічних ідей «Відкритий урок», фестиваль дослідних і творчих робіт учнів «Портфоліо»), методичний кабінет, новини освіти 
Науково-популярний фізико-математичний журнал "Квант" 
Науково-методичний журнал «Поліном», орієнтований на широку аудиторію осіб, що мають відношення до викладання математики: вчителів, методистів, викладачів та учнів педвузів, істориків освіти. Основна мета журналу - знайомити читачів з дослідженнями в галузі теорії і практики навчання математики, роботами з історії математики та історії математичної освіти. 
«МІФ»: журнал з математики, інформатики та фізики для школярів (і не тільки). 
Журнал «Наука и жизнь» 
Журнал «Потенціал». Освітній журнал для старшокласників і вчителів 

Довідники-посібники

Елементарна математика (довідник-посібник - безкоштовно, завдання і контрольні - платно) 
«Відкритий коледж»: довідник з математики , інтерактивні моделі для підтримки різних шкільних розділів математики. 

Енциклопедії

Онлайн енциклопедія "Кругосвет" ( Розділ наука і техніка / Математика)

Інтернет-бібліотеки

«Математика, цікава для мене». Викладені цікаві статті та книги з математики. Автор Абрамочкін Є.Г. 
Електронна бібліотека золотого фонду популярної фізико-математичної літератури. 
Електронна бібліотека з математики 
Відеотека з математики






Презентація
 до уроку математики у 5 класі

"Степінь натурального числа з натуральним показником"



"Формула успішного виховання особистості"

1.    Сприймайте креативність дитини належним чином.
2.    Навч
іться помічати успіхи дитини.
3.    Розвиньте креативність у своєї дитини.
4.    Навч
іться встановлювати контакт з дитиною.
5.    Визначайте раніше невизнані або невикористані можливості дитини.

6.    Підтримуйте бажання дитини працювати самостійно, якщо вона цього потребує.
7.   Давайте дитині свободу вибору галузі й методів досягнення мети.
8.   Створюйте умови для конкретного втілення творчих ідей дитини.
9.   Заохочуйте дитину до участі у груповому творчому процесі.
10. Заохочуйте до роботи над проектами, запропонованими самою дитиною.
11. Не тисніть на дитину, створюйте вільну, невимушену атмосферу.
12. Схвалюйте результати діяльності у якійсь одній галузі з метою спонукати бажання випробувати себе в інших видах діяльності.
13. Підкреслюйте позитивне значення індивідуальних особливостей дитини.
14. Шукайте потенційні можливості дитини, якщо вона у чому-небудь відстає.
15. Підтримуйте своїм авторитетом дитину, що висловлює відмінну від інших думку і у зв’язку з цим відчуває тиск з боку своїх однолітків.
16. Створюйте ситуації, за яких ваша дитина, що не виявляє особливих успіхів у навчанні, матиме можливість тісного спілкування зі здібнішою дитиною.
17. Допомагайте дитині знаходити в її фантазіях зв’язок із реальним світом.
18. Виявляйте терпиме ставлення (принаймні тимчасово) до можливого безладдя у зв’язку з творчою роботою дитини.
19. Заохочуйте максимальне залучення дитини до творчої роботи зі старшими дітьми.
20. Постійно переконуйте дитину, що ви для неї є однодумцем, а не опонентом.




Подолання стресу аутотренінгом
Події сучасного життя часто викликають у нас тривогу, підвищують рівень стресу і, в кінцевому підсумку, призводять до депресії. Постійний стрес негативно позначається на характері і працездатності, ми стаємо "колючими", дратівливими, псуємо стосунки з близькими. Але найголовніше- стрес негативно відображається на здоров'ї людини, а накопичені втома і негативна енергія можуть привести до найсерйозніших захворювань.

Є безліч способів зняти напругу і "розвантажити" нервову систему. Найшвидшим і при цьому таким,що не вимагає особливих зусиль і часу є метод психологічного аутотренінгу.

Аутотренінг - це уявне управління своєю свідомістю, яке необхідно проводити досить регулярно. За допомогою аутотренінгу можна керувати уявою, знімати стрес, позбавлятися комплексів і страхів, підвищити працездатність і навчитися любити себе.- Розслабивши всі м'язи, просто скажіть собі: "Досконалість неможлива, але в кожному виді досягнень є своя вершина. Я буду прагнути до неї і задовольнятися цим. Крахи і падіння не можуть збити мене зі шляху. Всі мої падіння будуть такими м'якими, як вдале приземлення професійного парашутиста. Неприємності, які линуть до мене, як бумеранг повернуться назад. Я буду переносити їх, мов дотик легкого весняного вітерця до моєї щоки".

Таку вправу можна виконувати щоранку чи на початку дня, який обіцяє бути бурхливим.

- Якщо раптом ви відчули, що стали дратівливими і надмірно знервованими, підійде така установка: "Зараз я буду посилювати свою нервову систему. Процес цей триватиме вдень і вночі. День у день, щохвилини весь мій організм спрямовує всі свої сили на підвищення стійкості нервової системи. Міцніють моя воля і характер. Моя впевненість у собі стає твердою, як метал. Моя нервова система відпочиває і набирається сил. Кожна частинка мого тіла прагне до зміцнення нервової системи. До завтрашнього ранку моя нервова система буде схожою на могутній дуб, вона буде такою же міцною і не згинною. Життєві неприємності перестануть негативно впливати на моє життя".


Аутотренінг для заспокоєння. Текст аутотренінгу:

Я спокійний.
Мої м’язи розслаблені.
Я відпочиваю.
Дихаю рівно і спокійно.
Моє серце заспокоюється.
Я абсолютно спокійний.
Моя права рука розслаблена.
Моя ліва рука розслаблена.
Руки розслаблені.
Плечі розслаблені і опущені.
Моя права рука важка.
Моя ліва рука важка.
Все обличчя спокійне, розслаблене.
Мій лоб приємно прохолодний.
Я абсолютно спокійний.
Я відпочиваю.
Дихаю глибоко.
У всьому тілі відчуваю приємну втому.
Потягуюся, відкриваю очі.
Тіло напружене, як пружина.
Я сповнений сил і бадьорості.
Тепер швидко встаньте і, піднявши руки вгору — зробіть глибокий вдих, потім затримайте на кілька секунд дихання і зробіть глибокий, тривалий видих.
Після ранкового аутотренінгу і денного, зробіть глибокий вдих, згинаючи руки в ліктях (пальці стиснуті в кулаки), відкрийте очі і повільно видихніть, розгинаючи руки і пальці. Повторити 2-3 рази.


Вечірній аутотренінг для заспокоєння закінчите фразою  «Я спокійний і хочу спати» , "У всьому тілі відчуваю приємну втому".


Немає коментарів:

Дописати коментар